Kurt Wallanders Ystad

De tien detectiveboeken van Henning Mankell met de Zweedse politieman Kurt Wallander in de hoofdrol komen tot leven in de steegjes, straatjes, eetgelegenheden en kroegjes van Ystad, de zuidelijkste stad van Zweden.

Het prachtige, aan de zuidkust gelegen Ystad trekt van heinde en verre fans van Kurt Wallander aan, die de misdaadlocaties en de setting van de harde politiewereld van Henning Mankell willen zien. Ystad is een klein stadje met een grote haven, met bootverbindingen met Polen en Bornholm (Denemarken). Het netwerk van straatjes in het oude deel van de stad is nog grotendeels gelijk aan hoe het in de middeleeuwen was en je vindt er talloze fraaie voorbeelden van huizen en andere gebouwen uit die tijd.

Wallander-toer

Tijdens de “Wallander-toer” onder leiding van een gids zie je Hotel Continental, waar Wallander regelmatig een hapje gaat eten, de bloemenwinkel op de hoek van de Pottmakaregränd en de Västra Vallgatan en de Mariagatan, waar Wallander woont. Daarnaast breng je een bezoek aan de Ystad Studio, het politiebureau waar hij werkt en aan zijn favoriete hamburger- en pizzatenten. Maar pas op: rondom elke hoek ligt er in Ystad een moordenaar op de loer, in elk geval in de boeken van Mankell.

Boek online via de partners van VisitSweden

Boek accommodatie
Southern Sweden

Book activity
Activity

Advertenties:

A part of the official gateway to Sweden