Beskrivelse av skiresort: Kungsberget ligger i Dalarna bare to timers kjøring fra Stockholm.
Med 19 nedfarter, en kjempestor snøpark og flotte leiligheter til leie bare 50 meter fra bakkene, er det kort vei til alt du måtte trenge i Kungsberget. Det er gode nyheter dersom du kommer hit med barn; de vil elske både skiskolen, barnebakkene, skikonkurransene og ikke minst Bjørnebussen - bussen som bringer dem fra aktivitet til aktivitet over hele Kungsberget. I tillegg til flotte ski- og snowboardmuligheter, tilbyr resorten også hundesledekjøring, langrennsløyper og en rekke andre sports- og vinteraktiviteter.
Overnatting: Leilighetskomplekset Kungsberget Veranda ligger kun 50 meter fra bakkene, og her tilbys lyse, store og komfortable leiligheter av høy standard.
Restaurant: Kungsberget har en stor restaurant der det serveres frokost, lunsj og middag, samt varmestuer i bakkene og grillområde ved barnebakkene.