[text]

Tärnaby og Hemavan

Tärnaby og Hemavan er mye mer enn hjemtraktene til Ingmar Stenmark, Stig Strand og Anja Pärson. Her ligger alt til rette for at vinterferien din skal bli et minne for livet. Kom og opplev hva verdensmesterfjellene har å tilby!

  • Heliski at Hemavan/Tärnaby
  • Enjoy sauna and hot tub at Hemavan/Tärnaby

Heliski at Hemavan/Tärnaby

Her biter fisken!
Isfiske er like vanskelig som det er spennende. Kanskje er det nettopp derfor det er så populært? Det er mange fiskerike innsjøer i Tänafjellene. Om vinteren velger mange å reise til Tärnasjøen, ca 40 kilometer fra Tärnaby. Her kan du, som i de fleste andre innsjøer i området, få røye og ørret på kroken. Husk at ulike fiskekort gjelder på ulike steder. Tärna fiskevernsområde er et samarbeid mellom flere områder som strekker seg fra Ajaure i sør til Portbron i nord.

Her kjøper du fiskekort
Tärnafjällens Turistbyrå:                +46 954-104 50        , Statoil Hemavan:                +46 954-380 40        . Du kan også kjøpe fiskekort på noen overnattingsanlegg og private forhandlere. Fiskeutstyr kan du leie på Hemavans Wärdshus                +46 954-301 25        

Skitt fiske!
I Tärnaby-Hemavan og i fjellene omkring er det mange fiskerike innsjøer. Du kommer lett til de fleste innsjøene på ski eller med scooter. Noen av innsjøene ligger også rett ved veien. Det finnes røye og ørret i de fleste sjøene, husk bare å sjekke at fiskekortet stemmer overens med fiskeplassen!

Scootersafari
Vi drar på langtur i villmarken. En herlig opplevelse for deg som aldri har vært utenfor skiløypene. Vær og vind bestemmer hvor turen skal gå, og i prisen inngår guide, utstyr, scooter, drivstoff og matpakke.
Å dra på tur med hundespann er et eksotisk innslag i fjellferien. Se den storslagne fjellheimen med nye øyne og nyt stillheten. Man kjører enten på en stor slede eller med sitt eget hundespann med 4-5 huskyer, og alltid sammen med en guide.

Tärnaby og Hemavan er mest kjent for sine fantastiske utøvere på ski. Men i tillegg til talent, finnes det også andre årsaker til skisuksessen, nemlig oppvekstmiljøet. Tärnafjellene har alt for alle typer skientusiaster, nybegynnere som proffer. Her finner du heng på opptil 700 meter, og den lengste løypa er fem og en halv kilometer lang.

Annonsering:

A part of the official gateway to Sweden